Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 5:3 в полуфинален сблъсък за Суперкупата

...

В луд мач с осем гола Реал Мадрид елиминира Атлетико и е на финал за Суперкупата

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с  5:3  в полуфинален конфликт за Суперкупата на Испания, който се играе в Рияд.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на умрялата легенда на международния футбол Франц Бекенбауер.

Още в 7-а минута резултатът бе открит, откакто " дюшекчиите " извърши корнер, а Гризман изпрати отлично центриране към Марио Ермосо, който нанесе удар с глава, а Кепа не съумя да помръдне, гледайки по какъв начин топката влиза във вратата му - 1:0 за Атлетико.

Реал съумя да отговори в 20-а минута, откакто " белия балет " също бе клиничен при корнер. Лука Модрич центрира, а Антонио Рюдигер съумя да се отскубне от противниковия състезател и надскочи защитата на противника, с цел да заботе топката с глава в мрежата на Облак - 1:1.

В 30-а минута Карвахал получи отдясно и центрира рисково по земя в наказателното поле, а там се бе присъединил Ферлан Менди, който доста технично отклони топката, с цел да остави беззащитен стража на Атлетико - 2:1 за Реал Мадрид.

В 37-а минута Антоан Гризман пое топката по великолепен метод и се озова към трима играчи в бяло, а френският нападател отигра с пета, след което насочи мощен удар отвън наказателното поле, с цел да означи свръхестествен гол - 2:2.

Малко преди края на първата част Родриго имаше страхотна опция в дребното наказателно поле и шутира по трева в средата на вратата, само че Облак бе добре позициониран и съумя да избави.

В 54-а минута Диаш Лино си освободи пространство в наказателното поле след тъкмо подаване и насочи удар, минал малко настрана от дясната греда. Петнайсетина минути по-късно Карвахал имаше голяма опция. Той получи топката от свободен удар и я овладя с отлично първо допиране, след което насочи същински снаряд от близко към средата на вратата, само че Облак парира с положително избавяне.

В 78-а минута Антонио Рюдигер имаше неприятна връзка сред Антонио Рюдигер и Кепа, а Алваро Мората също способства за това, като пречеше на вратаря на Реал Мадрид, с цел да се стигне до автогол на немския бранител - 3:2 за Атлетико Мадрид

В 85-а минута Винисиус направи добър пробив и стреля от чудесна позиция, само че Облак отрази, Белингам връхлетя и опита добавка, само че ударът бе блокиран от бранител през самата голлиния. Дани Карвахал обаче също бе там и изстреля отскочилата топка, попаднала при него в горния ляв ъгъл на вратата - 3:3.

Във втората минута на добавеното време Браим Диас беше неоловоим, проправяйки си път в пеналтерията, само че ударът му беше лишен от малко акуратност и прелетя на косъм настрана от лявата греда.

През първото продължение нямаше интересни обстановки пред някоя от двете порти. В 116-а минута Реал Мадрид провежда добра офанзива, а Карвахал центрира от десния фланг към Хоселу, който като че ли не насочи топката, а бранителят Стефан Савич си означи злополучен автогол - 4:3 за Реал Мадрид.

Стартови сформира:

Реал Мадрид:  25. Кепа, 23. Ферлан Менди, 6. Начо, 22. Антонио Рюдигер, 2. Дани Карвахал, 5. Джуд Белингам, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Фалверде, 10. Лука Модрич, 7. Винисиус, 11. Родриго

Атлетико Мадрид:  13. Ян Облак, 22. Марио Ермосо, 2. Хосе Хименес, 15. Стефан Савич, 12. Диаш Лино, 8. Саул Ниес, 6. Коке, 5. Родриго де Пол, 14. Маркос Йоренте, 7. Антоан Гризман, 19. Алваро Мората